4ο Γυμνάσιο Ηλιούπολης

4ο Γυμνάσιο Ηλιούπολης                      Σχολικό έτος 2016-2017
Πρόγραμμα παρουσίασης Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων
Δευτέρα, 29/05/2017, αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, ώρα 10.00 πμ

1. Πολιτιστικό Πρόγραμμα: "Συγγραφή λημμάτων στη Βικιπαίδεια για τον Γιάννη Μαλτέζο":

κ.κ. Καρανίκα, Ντανάκα

"Τραγουδάμε, αποχαιρετώντας τη Γ' Γυμνασίου": Ορχήστρα και χορωδία του σχολείου μας:

"Μ' αρέσει να μην λέω πολλά", Υπόγεια Ρεύματα

2. Πολιτιστικό Πρόγραμμα: "Λέσχη Φιλαναγνωσίας, Η Μόμο του Μίκαελ Έντερ": κ.κ. Φιλίνδρα, Αντωνίου

"Δε θα δακρύσω πια για σένα", Πυξ Λαξ

3. Πολιτιστικό Πρόγραμμα: "Ζωγραφίζοντας και χτίζοντας το λογότυπο του σχολείου μας":

κ.κ. Σφακιανάκη, Παπαδέλη Σοφία

"Τι είναι αυτό που μας ενώνει", Πυξ Λαξ

4. Πολιτιστικό Πρόγραμμα:

"Αυτοσχεδιάζοντας-Συνθέτοντας-Ηχογραφώντας το μουσικό σήμα (jingle)του σχολείου μας":

κ.κ. Παπαδέλη Σοφία, Μπλαζουδάκη, Τζώρτζη

"All of me", John Legend

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων , 2016-2017

1.    Πολιτιστικό Πρόγραμμα: «Συγγραφή λημμάτων στη Βικιπαίδεια για τον Γιάννη Μαλτέζο». Ως συντονίστρια του προγράμματος ο Σύλλογος Διδασκόντων/ουσών ορίζει την κ. Καρανίκα Ευδοξία, ΠΕ06. Συμμετέχει η κ. Ντανάκα Ζαφειρία, ΠΕ11. Η παιδαγωγική ομάδα αποτελείται από μαθητές/τριες των τμημάτων Β4, Β5, Γ4. Το πρόγραμμα θα πραγματοποιείται κάθε Πέμπτη και ώρες: 14-15.30 μμ

2.    Πολιτιστικό πρόγραμμα: «Λέσχη Φιλαναγνωσίας: «Η Μόμο» του Μίκαελ Έντερ, εκδόσεις Ψυχογιός, μια αλληγορία στη ζωή?.». Ως συντονίστρια του προγράμματος ο Σύλλογος Διδασκόντων/ουσών ορίζει την κ. Φιλίνδρα Πολυξένη, ΠΕ06. Συμμετέχει η κ. Αντωνίου Ευαγγελία, ΠΕ02. Η παιδαγωγική ομάδα αποτελείται από μαθητές/τριες των τμημάτων Α2, Γ2, Γ3, Γ4. Το πρόγραμμα θα πραγματοποιείται κάθε Δευτέρα και ώρες: 14-15.30 μμ.

3.    Πολιτιστικό πρόγραμμα: «Αυτοσχεδιάζοντας-Συνθέτοντας-Ηχογραφώντας το μουσικό σήμα (Gingle) του Σχολείου μας»: Ως συντονίστρια του προγράμματος ο Σύλλογος Διδασκόντων/ουσών ορίζει την κ. Παπαδέλη Σοφία, ΠΕ16.01. Συμμετέχουν οι κ.κ. Μπλαζουδάκη Φλώρα, ΠΕ02 και Τζώρτζη Χριστίνα, ΠΕ04.04. Η παιδαγωγική ομάδα αποτελείται από μαθητές/τριες Γ2, Γ5: 15 σύνολο. Το πρόγραμμα θα πραγματοποιείται κάθε Τετάρτη και ώρες: 14-15.30 μμ.

4.    Πολιτιστικό πρόγραμμα: «Ζωγραφίζοντας και Χτίζοντας το Λογότυπο του Σχολείου μας». Ως συντονίστρια του προγράμματος ο Σύλλογος Διδασκόντων/ουσών ορίζει   την κ. Σφακιανάκη Χριστίνα, ΠΕ08. Συμμετέχει η κ. Παπαδέλη Σοφία, ΠΕ16.01.. Η παιδαγωγική ομάδα αποτελείται από μαθητές/τριες των Γ1, Γ2, Γ3, Γ4, Γ5: σύνολο 10 μαθητές/τριες. Το πρόγραμμα θα πραγματοποιείται κάθε Τετάρτη και ώρες 14-15.30 μμ.