Το Σχολείο

Το σχολείο μας βρίσκεται στην οδό "Βάκχου 13 και Γράμμου" στην Ηλιούπολη και στεγάζεται σε κτήριο που κατασκευάστηκε το 1980. Διαθέτει αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, αίθουσα Η/Υ, γήπεδο μπάσκετ και βόλεϊ. Στο ίδιο κτίριο στεγάζεται και το 4ο Λύκειο Ηλιούπολης. Το σχολείο μας διαθέτει αύλειους χώρους με πεύκα και χαρουπιές. Στην ιστοσελίδα μας μπορείτε να ενημερώνεστε για τις δραστηριότητες των μαθητών/τριών του σχολείου μας, όπως θεατρικές παραστάσεις, περιβαλλοντικά και πολιτιστικά προγράμματα, αρθρογραφία , για τις εκπαιδευτικές επισκέψεις που πραγματοποιούνται κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους, να παίρνετε πληροφορίες για το ωρολόγιο πρόγραμμα, τους/τις υπεύθυνους/ες καθηγητές/τριες των τμημάτων , τη σύνθεση του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου, την ενημέρωση γονέων, το σύλλογο γονέων αλλά και για το εκπαιδευτικό προσωπικό.

Η Διαδικτυακή έκθεση των μαθητών μας.

Λογω της πανδημίας του Covid-19 η φετινή μας έκθεση έγινε διαδικτυακή.

Translate »